• Vitajte v Domove sociálnych služieb Čeláre - Kírť

Cestovanie-Zvolen

Jarné potulky (3)

Cestujeme, cestujeme... 

    V našom DSS je už zvykom spojiť nutné povinné cestovania s prijímateľmi sociálnej služby aj na pre nich zaujímavé účely. Po lekárskych vyšetreniach ideme na zmrzlinu, po vybavení občianskeho preukazu do cukrárne a po súdnych pojednávaniach niekedy aj na návštevu rodinných príslušníkov.

    V máji sme takýmto spôsobom navštívili mesto Zvolen. Naši prijímatelia boli nadšení a pri každej pamiatke mesta sa odfotili. Spoločne sme objavovali krásy mesta. Cestou domov sme išli na návštevu tety nášho prijímateľa, ktorá na nás už čakala a tešila sa. Na záver sme si dali ešte jednu zastávku v starom kláštore v Bzovíku. Prijímatelia sa dozvedeli, že dejiny kláštora v Bzovíku siahajú ďaleko do stredoveku - do prvej polovice 12. storočia. Stavba pôvodne slúžila cisterciánom, neskôr premonštrátom. Opevnený kláštor (či skôr hrad) počas druhej svetovej vojny bol značne poškodený a do dnešných dní sa z neho zachovala len zrúcanina.

    Na kláštor naši prijímatelia budú ešte dlho spomínať, páčilo sa im medzi zrúcaninami a vraveli, že by to mali vidieť aj ostatní.

Zapísala: Mgr. Mária Víziová 

Priložené fotografie