• Vitajte v ZSS Salustia - SZSZI Salustia
Jazyk/Nyelv 

Deň Zeme 2023

collage3

Všetci ju berieme ako samozrejmú súčasť nášho života. Málokto sa pozastaví a uvedomí si jej dôležitosť a nenahraditeľnosť. Áno, hovoríme o našej Zemi, pretože práve 22.apríl je vyhlásený ako „Deň Zeme“. 

V súčasnosti chcú ľudia z celého sveta upozorniť na zhoršujúci sa stav prírodného prostredia na našej planéte a spoločným úsilím dosiahnúť jeho zlepšenie. Cieľom tohto významného dňa je pripomenúť si závislosť života od cenných darov Zeme, ktoré je potrebné chrániť. 

Jarné obdobie je krásne tým, že príroda sa po dlhej zime a odpočinku opäť prebúdza. A naši prijímatelia svojou svedomitosťou a šikovnosťou prispievajú k tomu, aby bolo v areáli nášho zariadenia vždy krásne čisto. Spolu s inštruktormi sociálnej rehabilitácie sa starajú o úpravu okolia, výsadbu kvetinových záhonov, zhrabovanie pokosenej trávy, ... 

V duchu tejto myšlienky sme spoločne s našimi prijímateľmi zorganizovali dňa 24. apríla „jarnú brigádu“ a prispeli sme tak k skrášleniu nášho areálu. Okrem toho, že naši prijímatelia prispeli k zveľadeniu priestorov pred ubytovacími pavilónmi, zúčastnili sa tiež pri úprave vonkajšieho športoviska, na ktorom budeme môcť už čoskoro zorganizovať športové dopoludnie a zmerať si sily v stolno-tenisovom turnaji obklopení krásnou prírodou.

Počasie bolo krásne a priam sa až žiadalo, aby sme šli von a strávili príjemný čas na čerstvom vzduchu. Pri práci sme sa rozprávali aj o tom, ako chrániť prírodu, ako jej pomáhať a čo by sme nemali robiť, aby sme jej neubližovali a seba neochudobňovali o poklady, ktoré má pre nás ukryté. 

Aj takýmto spôsobom sme si  pripomenuli dôležitosť ochrany našej Zeme.

Zapísala : Mgr. Miroslava Oravcová – sociálna pracovníčka

Priložené fotografie