• Vitajte v Domove sociálnych služieb Čeláre - Kirť
Jazyk/Nyelv 

Fašiangová zábava

Fašiangová zábava 2023 (11)

Obdobie, keď sa lúči zima a my vítame jar, je obdobím radosti a veselosti, pestrých karnevalových masiek, zábavy a tanca. Inak tomu nie je ani v našom zariadení a tak fašiangy už tradične u nás vrcholia pestrým a veselým karnevalom.

Dňa 21. februára 2023 sa prijímateľia sociálnych služieb a zamestnanci stretli v spoločenskej miestnosti sociálnej rehabilitácie na fašiangovej zábave. Prípravy na karneval sú pre našich prijímateľov rovnako zaujímavé a napínavé ako samotná veselica. Skladajú sa pestré girlandy, vystrihujú a vyfarbujú veselí šašovia, zvieratká, či škrabošky. 

Každá fašiangová zábava sa začína slávnostným otvorením, po ktorom sa prezentujú naši prijímatelia kultúrnym programom, ktorý si pripravovali spolu s inštruktormi sociálnej rehabilitácie. Uctiť si tradície a zvyky je dôležitým prvkom v našich životoch, zdôraznili sme to aj v pripravenom programe s názvom ,,Pochovávanie basy“.  

Prijímatelia i zamestnanci zariadenia boli prezlečení za sultána, dvorného šaša, kráľa, indiána, krokodíla a množstvo ďalších postáv. Takýmto spôsobom poukázali na to, že zábava im nie je cudzia. Po programe sa rozprúdila tancovačka a všetkým zúčastneným do tanca zahral náš DJ Števo. 

Popri zábave a tanci si prijímatelia pripravili chutné občerstvenie v podobe opečených špekáčikov s cibuľkou a tým menej zručným pomohli naši inštruktori sociálnej rehabilitácie.  Bolo to krásne strávené dopoludnie vo veselej nálade. Príjemne strávené chvíle v kolektíve prijímateľov sociálnych služieb a zamestnancov sú dobrou zárukou v posilňovaní sociálnych väzieb, vytváraní pekných spomienok a motiváciou do budúcna. 

„Fašiangy sme oslávili, aj sa dobre zabavili. Aj hudba nám vyhrávala, do tanca nás pozývala. Bol tu s nami opäť zas, fašiangový krásny čas.“ 


Zapísala : Mgr. Miroslava Oravcová – sociálna pracovníčka

Priložené dokumenty

DátumNázovVeľkosť a typ
24. 02. 2023  Fašiangová zábava 2023 (1) 14 kB [docx]

Priložené fotografie