• Vitajte v ZSS Salustia - SZSZI Salustia
Jazyk/Nyelv 

Naši prijímatelia sa podieľajú na skrášľovaní svojho domova

collage 7

O tom, že naši prijímatelia sú veľmi šikovní a pracovití sa môžeme presvedčiť každý deň, odhliadnuc od toho, aké je práve ročné obdobie. V nádhernom prostredí parku a v areály nášho zariadenia sa vždy práca nájde.

Naši prijímatelia v rámci rozvoja pracovných zručností prispievajú k tomu, aby bolo v priestoroch nášho zariadenia vždy krásne čisto a príjemne. V suchých letných mesiacoch zalievali kvetinové záhony, ktoré na jar povysádzali a prispeli tak k tomu, že naše zariadenie na oknách a záhonoch okolo budov zdobia počas celého leta krásne zakvitnuté kvetiny. 

Rovnako tak nezabúdajú ani na zvieratká v Mini ZOO, ktorá sídli v priestoroch nášho zariadenia. Starostlivosti o zvieratká venujú naši prijímatelia naozaj nemálo času. Zabezpečujú a starajú sa o chov okrasných a hospodárskych zvierat a o údržbu priestorov Mini ZOO.


Okrem chovu a udržiavania poriadku, vypomáhajú aj pri pasení oviec, podstieľaní zvieratám, hrabaní pokosenej trávy, ktorú po skosení vysušia a zužitkujú pri zimnom chove. 

Z toho ako svedomito ku svojej práci pristupujú a s akou láskou sa o zvieratká starajú je vidieť, že ich práca skutočne veľmi baví a majú ju radi.

Zapísala : Mgr. Miroslava Oravcová – sociálna pracovníčka 

Priložené fotografie