• Vitajte v ZSS Salustia - SZSZI Salustia
Jazyk/Nyelv 

Návšteva Katarínskeho jarmoku

Katarínsky jarmok (6)

Ako je to už zvykom u našich prijímateľov  sociálnych služieb, aj tento rok sme spolu navštívili Katarínsky jarmok vo Veľkom Krtíši. 

Poprechádzali sme sa ulicou mesta, na ktorej sa jarmok tento rok konal a nasávali jarmočnú atmosféru. Prijímatelia obdivovali jarmočníkov a ich tovar. Keď ich niečo zaujalo, hneď si to aj vyskúšali. Nakupovali čiapky, rukavice a všetko čo sa im zapáčilo. Po prechádzke jarmokom sme navštívili predajňu Elektro Zolo, pretože prijímatelia mali naplánované nakúpiť si drobnú elektroniku, podľa svojho výberu. Kúpili rádio, slúchadlá, smart hodinky, baterky a televízor. Od majiteľky Lydky ako darček dostali svietiace vianočné stromčeky a od predavačov kľúčenky. Následne sme ešte po spoločnej dohode navštívili  Mäsiarstvo Lugner, kde si mali výletníci možnosť povyberať z rôznych lahôdok- tlačenku, klobásku, škvarky, na ktorých si pochutia keď sa vrátia domov. 

Náš spoločný výlet sme ukončili posedením v cukrárni pri chutných zákuskoch a káve. Prijímatelia výlet hodnotili veľmi pozitívne a pomenovali ho ako ,,suprový“.

Zapísala: Mgr. Mária Víziová- sociálna pracovníčka

Priložené fotografie