• Vitajte v Domove sociálnych služieb Čeláre - Kírť

Návšteva v CSS Sloven - Slávnica

Návšteva CSS Sloven (0)

    Každoročná návšteva našich priateľov v CSS Sloven v období tesne po Veľkej noci je už tradíciou nášho zariadenia a nebolo tomu inak ani tento rok. Mládenci z nášho zariadenia sa už niekoľko týždňov vopred tešili a pripravovali na šibačku a oblievačku tamojších dievčat, aby im aj tento rok tradične vodou (ale najmä voňavkou), ktorá symbolizuje očistu a korbáčmi z mladého prútia zabezpečili zdravie a krásu na celý rok. Našich prijímateľov sociálnych služieb neodradila ani dlhá cesta, spríjemnili si ju harmonikou a spevom piesní na ceste tam i späť.

    Pri príchode nás už v Slávnici pri bráne čakali šibaniachtivé žienky, ktoré vyzerali svojich dlhoročných kamarátov a šibačov, za vyšibanie ich odmenili sladkou odmenou. Naši prijímatelia sa po dlhej ceste občerstvili chutným obedom, po ktorom nás žienky a mládenci zo Slávnice potešili kultúrnym programom - vystúpením o Jánošíkovi z dielne Radošinského naivného divadla. Po programe sa rozprúdila zábava a všetci prijímatelia sa zabávali až do nášho odchodu. V podvečer sme sa rozlúčili a nás čakala cesta späť.

.....CSS Sloven môžete sa tešiť na ďalšiu oblievačku, o rok sme tu zas, ale ešte na jeseň sa stretneme u nás v DSS Čeláre - Kírť......

Zapísala: Mgr. Katarína Tatárová - asistentka sociálnej práce

Priložené fotografie