• Vitajte v Domove sociálnych služieb Čeláre - Kírť

Návšteva ZOO v Bojniciach

ZOO (5)

Veľkou atrakciou pre prijímateľov sociálnej služby nášho zariadenia sa dňa 15.11.2019 stal zájazd do Bojnickej zoologickej záhrady, ktorý organizovalo OZ Štvorlístok pre každého. Turisti sa do Bojníc vypravujú väčšinou za dvomi cieľmi – vidieť zámok a ZOO. Aj naši PSS mali veľké plány: zámok, kúpanie a aj vyhliadková veža, no napokon celý deň strávili len v ZOO.

Prvou zastávkou tohto výletu bolo stretnutie s pánom riaditeľom, ktorý nám odovzdal spoločné vstupné pre našu skupinu, a to zadarmo, čomu vďačíme za dlhoročnú spoluprácu medzi ZOO Bojnice a Mini ZOO Čeláre-Kírť. Pán riaditeľ nám porozprával, že ZOO je na ploche 20 hektárov, kde nájdeme všetky zvieratá, na ktoré sme v ZOO zvyknutí (opice, medvede, slony, mačkovité šelmy, vtáky, plazy, kopytníky...), v konkrétnych číslach je to:     52 druhov cicavcov, 141 druhov vtákov, 26 druhov bezstavovcov, 15 druhov obojživelníkov, 59 druhov plazov a 109 druhov rýb, čo je spolu celkovo 432 druhov zvierat, preto treba mať dosť času na prehliadku bojnickej zoologickej záhrady. Ttiež nám oznámil,  že ich ZOO je najstaršou a najnavštevovanejšou zoologickou záhradou na Slovensku, je umiestnená v krásnom prostredí okolia Bojnického zámku. ZOO v Bojniciach bola pre verejnosť otvorená 1. apríla 1955. O jej obľúbenosti svedčí i fakt, že hneď v prvom roku existencie záhrady ju navštívilo 45 000 návštevníkov. Pán riaditeľ nám poprial ešte príjemný pobyt a ponúkol prevoz na malom aute pre tých ktorí nevládzu.

Naši PSS boli nadšení, čo vyžaruje aj z priložených fotiek. Medzi najzaujímavejšie expozície pre nich bol hlavne pavilón opíc, pavilón slonov, akvárium a terárium. Ako atrakciu brali aj sedemmetrovú vyhliadkovú vežu. Areál ZOO je čiastočne svahovitý, zalesnený, s voľnými lúkami a prirodzeným členením jednotlivých expozícií. Niekedy naši PSS šli pomalšie ale nevyužili ponúknutý prevoz pána riaditeľa.

Zapísala: Mgr. Víziová Mária – sociálna pracovníčka

Priložené fotografie