• Vitajte v ZSS Salustia - SZSZI Salustia
Jazyk/Nyelv 

Navštívil nás Mikuláš

DSC03536

Decembrové dni bývajú štedré. Začínajú už tradične na sviatok sv. Mikuláša, a tie nasledujúce dni za nimi vôbec nezaostávajú. 

História nám zachovala veľa legiend, ale aj faktov o živote Mikuláša. Známy sa však stal najmä pre svoju štedrosť a súcit s chudobnými. Mikuláš pre svoju štedrosť je najobľúbenejší svätec v našom zariadení. Ani tento rok nezabudol navštíviť aj naše zariadenie. Svojou návštevou nás poctil 05.12.2022 aj s bohatou nádielkou. Neprišiel však sám, na pomoc si prizval – usmievavého anjela a všetečného čerta. Našich prijímateľov navštívil jednotlivo na ubytovacích pavilónoch. 

V tento milý a slávnostný deň sú naši prijímatelia obdarovaní sladkosťami, ovocím a rôznymi drobnosťami, ktoré im prinášajú nesmiernu radosť.  

Ani Mikuláš však neobišiel naprázdno, naši prijímatelia ho odmenili pripravenými básničkami, pesničkami a dobrou náladou, aby sa mu ľahšie rozdávali mikulášske balíčky. 

Návštevou Mikuláša, sme zahájili toto čarokrásne, adventné obdobie a sviatočné dni plné pokoja, lásky a rodinnej pohody. 


Zapísala : Mgr. Miroslava Oravcová – sociálna pracovníčka

Priložené fotografie