• Vitajte v Domove sociálnych služieb Čeláre - Kírť
Plán a režim návštev v DSS Čeláre-Kirť od 11.4.2022 [PDF - 91kB]

Objavujeme krásy Slovenska 2

2

Aj tento mesiac sme pokračovali s prijímateľmi sociálnej služby v potulkách po krásach Slovenska, v našom regióne Novohrad. 

Dňa 6 apríla 2022 sme sa vybrali do neďalekej malebnej obce Divín, ktorá sa pýši mnohými kultúrnymi pamiatkami. Našim prvým cieľom bol Zichyho kaštieľ, kde sa okrem iných exemplárov kaštieľa nachádzala aj výstava dvoch súkromných zbierok - zbierka minerálov, zbierka motýľov a chrobákov. Našim prijímateľom sa tieto zbierky veľmi páčili a robili si pri nich veľa fotiek na svoje telefóny, či pózovali pred našimi fotoobjektívmi. Po návšteve kaštieľa sme zamierili k rímskokatolíckemu kostolu Všetkých svätých, v ktorom nás sprevádzala lektorka zo Zichyho kaštieľa, ukázala nám interiér a oboznámila nás s niektorými zaujímavosťami obce a kostola. Po návšteve kostola sme ešte chvíľu pobudli s miestnym kňazom, ktorý sa zaujímal odkiaľ prichádzame.

Z kostola sme sa išli občerstviť do miestnej reštaurácie na veľmi pekne upravenom námestí obce Divín. Prijímatelia si pochutnali na dobrom obede a na poobedňajší výstup na zrúcaniny hradu Divín sa im už nechcelo ísť, tak sme trochu pozmenili naše plány a zamierili sme do blízkeho mesta Lučenec na potulky jeho ulicami. Výlet sme ukončili v malej cukrárni pri chutnom koláčiku a káve.


Zapísala: Mgr. Katarína Tatárová – sociálna pracovníčka

Priložené fotografie