• Vitajte v Domove sociálnych služieb Čeláre - Kírť
Plán a režim návštev v DSS Čeláre-Kirť od 11.4.2022 [PDF - 91kB]

Objavujeme krásy Slovenska 3

Výlet 3 (5)

Ďalšími stanicami nášho objavovania krás Slovenska boli Svätý Anton a Banská Štiavnica. Prijímateľom sme túto ponuku oznámili včas osobne, ale aj písomne na úradnej tabuli,  aby sme na základe záujmu vedeli zabezpečiť dopravu. Záujem bol veľký, preto sme okrem mikrobusu objednali aj 16 miestny autobus.

Na cestu sme sa vybrali všetci pozitívne naladení a s veľkými očakávaniami. Tí, ktorí už boli na týchto miestach, sa tešili z toho, že si oživia spomienky a ostatným rozprávali aké zážitky (prekvapenia) ich čakajú.

V kaštieli vo Svätom Antone boli prijímatelia ohromení toľkou krásou, prepychom v akom žili panovníci. Vtipkovali o tom, ako by sa jedlo z takých krásnych tanierov, spalo v tých prepychových  posteliach a pod. Veľmi ich zaujali prekrásne kachľové piecky a ohrievače, sedadlá z porcelánu, ktoré sa pre panovníkov vopred zohrievali.

Najväčší záujem zo strany prijímateľov bol o poľovnícke múzeum, ktoré ich všetkých očarilo. Cítili sa v ňom, ako bojovníci dávnych čias. S ťažkým srdcom odchádzali z rozprávkovej ríše. 

Na nádvorí zbystrili pozornosť, keď začuli, že ideme do reštaurácie na obed. So záujmom preberali jedálny lístok, vyberali si jedlo a nápoje. S vybratým pokrmom a nápojom boli všetci spokojní.

Po chutnom obede sme sa vybrali na Kalváriu v Banskej Štiavnici. Nakoľko niektorí už boli veľmi unavení, na kalváriu vystúpili iba dobrovoľníci, ktorí sa potom s nadšením podelili o svoje  zážitky s ostatnými.

Počas cesty domov vládla príjemná atmosféra, hrala hudba, niektorí spievali, iní sa už vypytovali či aj zajtra pôjdeme na výlet?! 

Zapísala: Mgr. Silvia Györgyiková – sociálna pracovníčka


Priložené fotografie