• Vitajte v Domove sociálnych služieb Čeláre - Kírť
Plán a režim návštev v DSS Čeláre-Kirť od 11.4.2022 [PDF - 91kB]

Zdravie, krása a radosť – výroba šperkov

Dalibor 1

Touto cestou sa chceme poďakovať nadácii SPP Opora, za prejavenú dôveru našim PSS aj v tomto roku a za umožnenie splnenia si sna ďalšieho nášho PSS, Dalibora.   

    Jeho cieľom je neustále skvalitňovanie si života a integrácia do spoločnosti. Vďaka svojej šikovnosti a zručnosti sa venuje ručným prácam, vyrába krásne handmade výrobky, ktoré mu umožňujú zvyšovanie si kvality života, zlepšenie si finančnej situácie a neustálu integráciu do spoločnosti. 

    Svoje výrobky šikovne prezentuje a ponúka na rôznych trhoch, počas bežnej komunikácie s ľuďmi počas vychádzky a návštevníkom DSS. Po zisťovaní dopytu kupujúcich dospel k názoru, že je najväčší záujem o ručne vyrobené šperky. Aby mohol vyhovieť záujemcom sa rozhodol, že si osvojí základy  výroby šperkov z hmoty cernit a postupne sa bude v tejto činnosti zdokonaľovať. 

    Splniť si sen sa mu podarilo vďaka výzvy SPP Opora, preto je im nesmierne vďačný.  Z cernitu vyrobil pekné šperky, ktoré očarili všetkých. Aby vyzerali ešte krajšie/lákavejšie a aby sa nepoškodili, tak ich aj pekne zabalil. Je hrdý na seba, že zdolal ďalšiu prekážku a rozšíril si svoje pracovné a sociálne zručnosti. 

    Sme nesmierne vďační členom komisie, ktorí schválili náš projekt a splnili sen ďalšiemu nášmu PSS. Jeho radosť a spokojnosť je neopísateľná. Predmety získané vďaka projektu neskvalitnili iba život Dalibora, ale aj životy ostatných PSS pavilónu.  

Zapísala: Mgr. Silvia Györgyiková – sociálna pracovníčka

Priložené fotografie